כך נתכנן נכון אירוע עסקי או כנס למרות מזג האוויר

בעת תכנון כנס, כמו אירוע מכל סוג אחר למעשה, יש צורך להכניס לתוך משוואת התכנון שורה ארוכה של משתנים. אחת המגמות הבולטות ביותר בשנים האחרונות היא עריכת אירועים עסקיים וכנסים תחת כיפת השמיים, מה שמגלם בתוכו מגוון יתרונות חשובים: אווירה ייחודית, חיבור לטבע ההופך את האירוע למרשים יותר, העמדת מרחב גדול יותר עבור האורחים ועוד. אלא שבעת תכנון אירוע שכזה, צריך לקחת בחשבון את מזג האוויר ואת הסכנות שהוא עלול להעמיד. אז איך מתמודדים איתו היטב?

הכנה לכל תרחיש

בעת עריכת כנס בטבע, על אחת כמה וכמה בתקופות "גבוליות" מבחינת מזג האוויר, צריך להיערך לכל תרחיש. הצעד החכם ביותר, מהבחינה הזו, הוא לבחור מקום המציע גמישות עיצובית של ממש, אשר יכולה לספק גם את ההגנה בעת הצורך. פתרונות דוגמת סככות או סגירות חורף (למשל, זכוכיות שקופות) יאפשרו "להיות בלי ולהרגיש עם": להיות בחלל פנימי, המספק הגנה מפני רוחות, גשמים או שמש, אך גם להיחשף לסביבה החיצונית המיוחדת.

מקום לעריכת אירועים שבו חלקים מסוימים ממוקמים תחת כיפת השמיים יכול וצריך לספק מענה כשהוא כולל את האמצעים האלה, כאשר אפשרות אחרת היא לפנות לחברות המספקות פתרונות נקודתיים לעריכת כנסים בטבע: אוהלים, סככות, מערכות קירור או חימום וכיוצא בזה.

ציוד, תשתיות ומה שביניהם

גם כשזה נוגע לספקי השירותים השונים שמציעים מענה בכל אירוע עסקי בטבע, חשוב לברר את ההתאמה שלהם לתרחישים שונים של מזג האוויר. לא קשה למצוא דוגמאות להבהרת הנקודה הזו: תקליטן אשר העמדה שלו סגורה, פחות או יותר, ומוגנת מפני גשם, לדוגמא.

גם מבחינת תשתיות האירוע – מערכות חשמל, תאורה וכיוצא בזה – חשוב לוודא כי הן יוכלו להתמודד עם מזג האוויר השונה. סוגיה זו בהחלט עשויה להשפיע על המיקום שלהן בשטח, בסופו של יום.

התאמה לאווירת האירוע

מזג האוויר יכול בהחלט להשפיע על האווירה אשר נוצרת בכנס כולו. מבחינתם של המארגנים, ניתן ליישר קו עם מזג האוויר הצפוי ולהתאים אליו מאפיינים שונים באירוע. אם לוקחים דוגמא נפוצה, כנסים ואירועים עסקיים במרכז הנערכים במועד בו צפוי מזג האוויר להיות חם צריכים להיות הקלילים ביותר האפשריים. לכן, בהנחיות לאורחים (או אפילו בהזמנות עצמן) ניתן להמליץ להם להגיע בבגדים נוחים. מעבר להתמודדות הראויה עם החום, הנחיות שכאלה ימתגו מראש את האירוע כאינטימי יותר, או לחילופין כרשמי פחות. כאשר מדובר בכנס אשר המטרה שלו ליצור חיבורים בין אנשי עסק לבין קולגות, משקיעים פוטנציאליים או לקוחות, ברור מדוע מדובר ביתרון משמעותי.

אירועים עסקיים בטבע

0.2163355