חמישה טיפים לתכנון אירועים קטנים

ראשית ועיקר: אין אירועים קטנים - כל אירוע הוא אירוע גדול, גם אם מספר המשתתפים בו מועט-ביחס.

זו הנחת המוצא (הנחת העבודה) שממנה נגזרות התובנות השונות על אודות האירוע וממנו גם נובעים הטיפים השונים העשויים לסייע בתכנון האירוע. אבל בהינתן ההבחנה בין  אירועים על פי מספר המשתתפים בהם, הכול מבינים במושג 'אירוע קטן' כאירוע שמספר המשתתפים בו מצומצם ביחס לאירועים המוני- משתתפים כגון חתונות ומסיבות בר/בת מצווה.

כל אירוע, כקטן כגדול, חשוב ומצדיק – לא אחת אף מחייב- תכנון מוקדם, מושכל ומוקפד. לא פעם, תכנון כזה הוא תנאי הכרחי להצלחת האירוע. אם אתם מתלבטים בין עריכת אירוע גדול, רב משתתפים, לבין אירוע "קטן" - במירכאות או בלעדיהן - שמספר המשתתפים בו נמוך באופן משמעותי, ובמידה שיש לכם אפשרות להשפיע ואף לקבוע את מספר המשתתפים בו מומלץ לכם:

1. העדיפו אירוע קטן, והזמינו אליו את האנשים הקרובים, החשובים והיקרים לכם ביותר. 2. אם יש לכם אפשרות לקבוע את מיקום האירוע ובמידה שמזג האוויר מאפשר בחירה חופשית- מומלץ להעדיף אתרים בחיק הטבע בכלל ואתרים כגון חוות דרך ארץ, שבה ניתן לקיים אירוע מאתגר ואטרקטיבי, בפרט. 3. גם אירוע קטן חשוב לתכנן בקפידה, תוך בחינת אפשרויות להוזיל את העלויות מבלי לגרוע ומבלי לפגום במהות האירוע. 4. העדיפו מתכונת הגשה חופשית של המזון, כגון: בופה או מגשי אירוח, אשר אינה מחייבת ישיבה סביב שולחנות ערוכים וסעודה רשמית בת שלוש מנות. 5. חשוב להידרש אל אירוע קטן כאל אירוע מכל בחינה שהיא, אירוע שיש בו את מרכיבי ה- DNA המגדירים ומאפיינים אירוע. בהינתן מסגרת תקציבית קבועה, שלא ניתן להוסיף עליה, מומלץ לעשות סדר עדיפויות של פרמטרים שונים, החל בכאלה שהם תנאי הכרחי לקיום האירוע וכלה בכאלה שגריעתם לא תורגש כלל.

אירועים קטנים בטבע עשויים להעשיר אתכם ואת אורחיכם בערכים מוספים ובחוויות שלא תישכחנה. אתם מוזמנים להתוודע אל המקום הייחודי, אשר בו ניתן לחוש את מה שהמשוררת יראת השם, שלדה מישקובסקי ז"ל הגדירה "פעימות הדופק האחר".

הנוף הטבעי, הפתוח לאור, לאוויר ולרוח, התחושה הפסטורלית המרגיעה האופפת את השוהים במקום, ריחם המשכר של צמחי התבלין ועצי חרוב, תאנה וזית נוסכים קסם עדין על המקום ועל השוהים בו.

טיפים לתכנון אירועים עסקיים קטנים בטבע - חוות דרך ארץ

גם אירועים עסקיים הם אירועים חברתיים

אירוע קטן מאפשר לכם למתג את עצמכם כיזמיו ומארגניו של אירוע יוצא דופן. כאשר מדובר באירועים עסקיים של ארגונים וחברות – ניתן להביא בו לידי ביטוי את מאפייני החברה ורוח הארגון, הן על ידי התכנים והן על ידי העיצוב, המשפיע – כצפוי וכמשוער - על האווירה. אירוע עסקי, בעל מאפיינים  שיווקיים, הוא אירוע שמשתתפיו אמורים ליהנות בו ולחוות אותו כחוויה.

עריכתו במתחם פתוח מאפשר לכונן אותו כאירוע בלתי פורמאלי, שמאפשר זרימה טובה וחופשית של האוויר, של האווירה, של תנועת האנשים במרחב. ניתן ואף רצוי להתאים את מתכונת ההסעדה לרוח ולאווירה בצורת מזנונים בהגשה חופשית, המייתרים את הצורך בישיבה סביב שולחנות ערוכים.

גם באירוע קטן רצוי להתאים את מבנה התפריט ותכולתו לסוג האירוע, לעונה בשנה ולשעה ביום שבה הוא נערך. חשוב לקבוע מראש האם האירוע כולל ארוחה מלאה או כיבוד קל ונשנושים.

על מנת לארגן אירוע מושקע, מקצועי ומוקפד רצוי ליצור קשר מבעוד מועד עם מי שאמונים על קיום אירועים ומיומנים בהכנתם. במקום שבו הנוף והטבע מנגנים כינור ראשון תוכלו ליהנות מהמוזיקה הערבה של אחד המקומות היותר קסומים בארץ בכלל ואחד המקומות המתאימים ביותר לקיום אירועים קטנים וחווייתיים בפרט.