הפקת אירוע יום כיף לעובדים בטבע

יותר ויותר מקומות עבודה מבינים כיום את החשיבות הרבה שיש להשקעה בעובדים. התפיסה היום שונה מבעבר וישנה הבנה כי דאגה לרווחתו של העובד אינה כוללת רק תנאי שכר הוגנים ומתן תנאים סוציאליים על פי החוק. בעלי ומנהלי חברות מבינים היום שחשוב מאוד לשמור על שביעות רצונם של העובדים בחברתם ומוכנים להשקיע בכך.

תפסיה זו מבוססת על מחקרים רבים שהראו כי עובד שבע רצון הוא תמיד משקיע יותר, מחויב יותר, נאמן יותר וחדור מוטיבציה להצליח. התפוקה המוגברת שמקבלים המנהלים מעובדים מרוצים שווה את ההשקעה בדאגה לרווחתם.

אחת הדרכים הטובות לשפר את שביעות רצונם של העובדים הוא להשקיע בארגון פעילויות מיוחדות כמו יום כיף לעובדים, ימי גיבוש, ערבי חברה, נסיעות לחו"ל ועוד. ארגון אירועי חברה לעובדים באופן קבוע, גורם להם להרגיש שמשקיעים בהם, מטפחים אותם ומעריכים את מאמציהם בעבודה ובכך משפרים את תחושתם.

כאשר מארגנים ערבי חברה בדרך כלל מזמינים מופע מושקע של זמר או להקה, או שלוקחים את העובדים למסעדה טובה, אך כאשר מפיקים יום כיף לעובדים, יש הרבה מאוד אפשרויות שניתן לבחור מתוכן; יום כיף ספורטיבי, יום כיף אתגרי, אירועים בטבע עם סדנאות בישול, מסלולי טיול מיוחדים ועוד. בכל סוג שנבחר, יש כמה דברים שחשוב להקפיד עליהם.

אירועים עסקיים בטבע - יום כיף לעובדים - חוות דרך ארץ

תנאים הכרחיים לארגון יום כיף מוצלח לעובדים

מיקום מוצלח - כאשר מחפשים מקום לעריכת יום כיף לעובדים, חשוב קודם כל לבחור את סוג הפעילות שתתקיים ביום הנבחר. ישנן פעילויות שדורשות מקומות פתוחים ויש כאלה שמתאימות למקומות סוגרים. טיולים, ספורט אתגרי וכו' יתקיימו באוויר הפתוח בחיק הטבע כמובן ופעילויות כמו סדנאות בישול, קריוקי וכוק יתקיימו במקומות סגורים. מבחינת המיקום הגאוגרפי, עדיף כמובן למצוא מקום במרחק סביר מאזור המגורים של מרבית העובדים בחברה.

פעילויות מתאימות - יש הרבה פעילויות אפשריות בימי כיף לעובדים ולא כולן מתאימות לכל אחד. לפני בחירת סוג הפעילות חושב לבדוק את מצבת העובדים ולבחור משהו שיתאים לחלקם הגדול. ברור כי לא ניתן לקלוע לטעמו של כל עובד ועובד, אך רצוי לנסות לקלוע לטעם הרוב- למשל, חברה שרוב עובדיה מבוגרים צריכה לשקול היטב אם לבחור בפעילויות של ספורט אתגרי וכו'.

מתנות לעובדים - נהוג מאוד לחלק לעובדים מתנות למזכרת ביום כיף שעורכים עבורם. בדרך כלל מדובר במוצר ממותג עם לוגו החברה שגם תורם לתחושת השייכות- חולצות, תיקים, גאדג'טים אלקטרוניים שונים ועוד. חשוב שכל עובד יסיים את היום בתחושה טובה ונעימה ומתנה קטנה מטעם ההנהלה תמיד תורמת לכך.

ארוחות טעימות - בכל יום כיף נהוג לשלב ארוחות מיוחדות, שכן אוכל טוב הוא פינוק עבור כל אחד. ניתן לקחת את העובדים להפסקת צהריים במסעדה איכותית, ניתן להזמין קייטרינג מיוחד למקום בו מתקיים האירוע. האכילה המשותפת היא חלק בלתי נפרד מהגיבוש ביום כיף לעובדים והיא תורמת גם לתחושה של יציאה מהשגרה.

כמובן שיש קריטריונים נוספים לארגון אירועים עסקיים לעובדים. יש היום חברות שמתמחות בארגון ימי כיף לעובדים וכדאי לפנות אליהן ולקבל ייעוץ מקצועי שיודע להתאים את כל המרכיבים לעובדי החברה המסוימת.