מה צריך לבדוק לפני שסוגרים אירוע בגן אירועים

שניה אחרי שהיא אומרת את ה"כן" המיוחל, דקה לפני שהמוהל מגיע, חודשים לפני חגיגת בר המצווה הצפויה, הנה מספר נקודות לבדיקה, לפני שאתם סוגרים אירוע בגן אירועים, כדי למנוע עגמת נפש שלכם ושל המוזמנים.

גן אירועים במרכז - אירועי טבע בלב המדינה

מה אסור לפספס כשבודקים גן אירועים:

 • מיקום גן האירועים - למרות מה שהייתם רוצים לחשוב, חלק גדול מהאנשים שבאים לחגוג איתכם לא יגיעו בכל מחיר. לכן, לדוגמא: לחתונה בה החתן והכלה מאזור הצפון - מומלץ לבחור בגן אירועים צפוני, בעוד כשמדובר בחתונה שרוב מוזמניה מגיעים מאזור המרכז, חוות דרך ארץ - גן אירועים במרכז יעמד לרשותכם, גם אם במקרה החתן ומשפחתו מגיע הצפון הרחוק והכלה מהדרום המרוחק, מומלץ לבחור באמצע הדרך (למשל, חוות דרך ארץ הינו גן אירועים במרכז הארץ - מושב מחסיה, בדיוק בלב המדינה), אבל אז, יש להיערך להסעה מאורגנת של האורחים באמצעות אוטובוסים מיוחדים.

 • המלצות - ככלל, תמיד מומלץ לבחור בגן אירועים בו הייתם מוזמנים וחוויתם על בשרכם את איכותו ורמת התפקוד בזמן אמת שלו. במידה ובזמן האחרון לא יצא לכם לבקר באירוע דומה, אל תתביישו לבקש המלצות מחברים ומכרים שחגגו לאחרונה. חוות דעת אמיתית וכנה תסייע לכם בסינון ראשוני ותקל עליכם את הבחירה.
   
 • אישורים מתאימים - רישיון עסק והיתר בניה הם אישורים בסיסיים לכל גן אירועים. העדרם עלול לגרום לכך שיום לפני האירוע שלכם גן האירועים ייסגר, ואתם תעמדו מול דלת נעולה בערב האירוע. במקרים חמורים במיוחד, ההסכם שחתמתם עלול לכלול (באותיות קטנות במיוחד) סעיף שפוטר את בעלי גן האירועים מהאחריות. במידה ובעלי גן האירועים מתחמקים ממתן תשובה ישירה - ראו בכך נורת אזהרה אדומה ובוהקת!
   
 • התשלום ותנאי התשלום - נקודות שעוסקות בתשלום עצמו: האם המחיר כולל מע"מ? מה הם תנאי התשלום? מה הם תנאי הביטול (חשוב מאד שהפינה הזו תהיה סגורה לגמרי, במפורש ובמפורט)? האם המחיר בשקלים או בדולרים (במידה ובדולרים -בצמוד לאיזה שער)?
   
 • התמורה - במילים פשוטות: מה אתם מקבלים תמורת הכסף שלכם. האם התשלום כולל בר משקאות חריפים (תוצרת ישראלית או תוצרת חוץ)? כמה מלצרים עומדים לרשותכם באירוע? האם אתם מקבלים מנהל אירוע צמוד? מה כולל התפריט (מומלץ להקדיש תפריטים חלופיים לחבריכם הצמחונים/טבעונים, תפריט ילדים ומספר מאכלים נטולי גלוטן - לרגישים לו)?
   
 • שינוי פתאומי במזג האויר - מומלץ לבדוק איך גן האירועים מתפקד במקרה של שינויי מזג אויר, למשל - סערת גשמים ורוחות או סופת חול. בארץ הקטנה שלנו, בה מזג האויר משתנה משעה לשעה, חשוב מאד שבגן האירועים יידעו להגיב במהירות לשינוי פתאומי במזג האויר.
   
 • בדיקת פתע - מיותר לציין את חשיבותה של בדיקת פתע, ללא הודעה מוקדמת לבעלי גן האירועים על הגעתכם, נכון? בדיקה כזו יכולה לחסוך לכם הפתעות לא נעימות באירוע עצמו.

לסיכום:

לא קל להרים אירוע מתוקתק שיעבור ללא תקלות מההתחלה עד לסופו. יש כל כך הרבה דברים שעלולים להשתבש, אולם, הקפדה על בחירת גן אירועים אמין ומקצועי יכולה לסייע לכם בצמצום התקלות הצפויות.


רק בשמחות!