6 יתרונות לחתונת שישי בצהריים בסגנון כפרי

יותר ויותר זוגות צעירים מעדיפים לערוך את החתונה שלהם בצהרי יום שישי ולא באחד מימי השבוע בערב. אפשר לראות בימי שישי לא מעט מקומות שעורכים חתונות אשר מתחילות לפני הצהריים ונגמרות קצת לפני כניסת השבת. במאמר זה נסביר מדוע משתלם לערוך חתונה בצהרי יום שישי וכיצד אפשר להפוך אותה למיוחדת במינה.

לפני שנתחיל רק נציין, כמעט כל גן אירועים במרכז הארץ ובאזורים אחרים מוכן לערוך חתונה בצהרי יום שישי (או לחילופין בצהרים של ערבי חג), אך מאחר ומרבית הגנים שומרים על כשרות, עליהם לסיים את האירוע, קרוב לשעה לפני כניסת השבת, אחרת הם עלולים להפסיד את תעודת הכשרות שלהם. אך למרות שיש, לכאורה, הגבלת זמן, הרי שעדיין מדובר באירוע שיכול להימשך 5-6 שעות ואפילו יותר, בהנחה ומתחילים אותו ב-12 בצהריים.

 חתונה בצהרי שישי, חתונת טבע בגן אירועים במרכז - חוות דרך ארץ

לחתונה בצהרי יום שישי יש יתרונות רבים, הנה כמה דוגמאות לכך:

1. עבור אורחים מבוגרים או אורחים עם ילדים קטנים, מדובר בברכה של ממש. במקום להגיע לאירוע בשעות הערב ולחזור מאוחר בשעות החשכה, הרי שאפשר ליהנות מאירוע בצהריים, ולהספיק להגיע הביתה בשעות האור, הילדים מוכנים לשינה (אפשר להיות בטוחים שהם ישתוללו באירוע ויתעייפו עד כדי כך שיגיעו הביתה הם רק ירצו לישון), ההורים אולי אפילו יוכלו לצאת בערב.

2. אם עורכים את החתונה בצהרי יום שישי, אז אפשר לערוך חתונה כפרית בחוץ מתחת לכיפת השמיים, כך נהנים מתאורה וממזג אוויר טבעי. לא צריך לערוך את החתונה באולם ולא צריך להשתמש באביזרי עזר.

3. יש מקומות, בהם חתונה בצהריים יותר זולה מאשר חתונה בערב, בוודאי אם בוחנים את העלויות של חתונה בימי שישי לעומת ימי חמישי למשל.

4. עבור אורחים רבים, החתונה יכולה להיות במקום יציאה למסעדה או לבית קפה, כלומר מבחינה כלכלית זה מתאזן. זאת להבדיל מאירוע שנערך בערב באמצע השבוע, אז מדובר על הוצאות כפולות.

5. האורחים אשר מגיעים לחתונה בערב, נאלצים ללכת לישון מאוחר ולכן הם מגיעים לעבודה לא מאופסים. לכן אפשר להיות בטוחים, שהם נהנים מהעובדה שהחתונה נערכת ביום שישי בצהריים, כך שמיד אחריה הם יכולים ללכת לישון.

6. בני הזוג עצמם יכולים אחרי החתונה לצאת לסופ"ש רגוע, להתאושש, לחזור אל הקרקע ואל שגרת החיים.

לא מעט זוגות מבקשים לערוך חתונה בצהרי יום שישי ולהפוך אותה למיוחדת, בין היתר על ידי יצירת חתונה הפוכה, במסגרתה קודם אוכלים ורק לאחר מכן עורכים את הטקס, כך גם הופכים את החתונה לשונה ומיוחדת, וכך גם שומרי שבת, יכולים ליהנות מהארוחה, מהטקס ומיד אחריו לחזור אל ביתם ולהגיע לפני כניסת השבת, בעוד אחרים ימשיכו לרקוד ולחגוג בחתונה.

 חתונת שישי בצהריים