עוגת חתונה מיוחדת במינה

בזמן שבחתונות בעולם, זוכות עוגות למקום מיוחד בתפריט הקינוחים ולעיתים אף כחלק בלתי נפרד מהטקס באופן רשמי או לא רשמי, הרי שבישראל רק בשנים האחרונות החלו עוגות חתונה לתפוס את מקומן ולהפוך להיות חלק בלתי נפרד מהאירוע. אנחנו עדים לפריחה בתחום של עוגות חתונה בצורות שונות, כך למשל, אנחנו יכולים לראות כיצד זוגות רבים עורכים חתונות ומציעים לאורחים שלהם עוגות מעוצבות מבצק סוכר, כפי שנהוג בחו"ל, כשדמותם מתנוססת בקצה של העוגה.

הרעיון של עוגות חתונה איננו חדש, אך מאחר ומבנה האירוע בישראל הוא שונה במעט מהאופן בו נערכות חתונות בעולם, הרי שאנחנו יכולים להבין, מדוע בעבר לא היתה התייחסות מיוחדת לעניין, ולמעשה במרבית האירועים לא היה נהוג להזמין עוגה מיוחדת לחתונה. בדרך כלל בשדה של הקינוחים היו מנות אחרות, אישיות שחולקו לאורחים לשולחן או שהם יכלו לקחת אותן מהמזנון. מדובר היה במוס שוקולד, סורבה, סלט פירות ועוד.

בשנים האחרונות כחלק מהשינוי בכל מה שקשור לתעשיית החתונות, אנחנו רואים דרישה הולכת וגוברת בקרב זוגות רבים, להתאים את האירוע כמה שיותר לאופי בו הוא נערך בחו"ל, ועל כן גם החלו זוגות רבים לדרוש שבאירוע שלהם תהיה עוגה, בדומה לעוגות שמוגשות בחו"ל. מדובר על עוגה של מספר קומות, עשויה בצק סוכר, כשבקומה העליונה יש כמין דמויות של חתן וכלה, אשר מזכירות את בני הזוג. שני בני הזוג עורכים, כמובן, את סדרת הצילומים הידועה ליד העוגה ולאחר מכן גם חותכים אותה ביחד ומגישים לאורחים השונים פיסות ממנה. כך יוצרים חתונה מיוחדת במינה.

 עוגת חתונה (קונדיטורית: שני צולפה - 'הכי מתוק שיש')
עוגת חתונה (קונדיטורית: שני צולפה - 'הכי מתוק שיש')

אילו סוגי עוגות אנחנו יכולים למצוא בחתונה

חשוב לזכור, כאשר בוחרים עוגות חתונה, הרי שהן חייבות להיות פרווה על מנת שהמקום יוכל להגיש אותה מבחינת כשרות. למרות זאת, יש לא מעט עוגות כאלה, איכותיות ברמתן ומיוחדות בעיצובן.

בין היתר אפשר למצוא עוגות של 3-4 קומות כשרק דמות של חתן וכלה מופיעה בקצה העליון שלה, זו העוגה הקלאסית כמובן. עוגה אחרת, היא כזו שבנויה כמין בית,כשהרעיון הוא שהבית מייצג את התא המשפחתי החדש שבני הזוג מקימים. יש מי שבוחרים להציע עוגת חתונה שיש בה מרכיבים שונים ששני בני הזוג אוהבים, לא מבחינת טעמים בהכרח אלא תצורות שונות, למשל בעלי חיים, גיבורי על ועוד.

עוגת חתונה יש להזמין מספר שבועות לפני האירוע, רצוי להגיע עם רעיון מסוים וביחש עם הקונדיטור לגבש אות, העוגה צריכה להיות מוכנה לפחות 24 שעות לפני האירוע, ולהגיע למקום בו נערכת החתונה, ביום האירוע.

וחשוב! יש לדאוג שהעוגה נשמרת בתנאים מסוימים, כלומר בתנאי קירור בהתאם לצורך – בעיקר בחגיגת חתונה בטבע, ומוטב לחשוף אותה ברגע המתאים, זה יכול להיות רגע אחרי טקס החופה, וזה יכול להיות בשלב מסוים בו הכלה והחתן מודים לקהל על כך שבאו לחגוג בשמחתם.