אירועי קיץ ואירועי חברה בטבע

במהלך השנים יותר ויותר ישראלים מבקשים לערוך אירועים בחיק הטבע. מדובר על חתונות, בריתות, בר ובת מצווה, ימי נישואין, ימי הולדת ועוד. מדובר על אירועים אשר נערכים ברוב ימות השנה, ככל שתנאי מזג האוויר מאפשרים זאת, הן בשעות הבוקר, צהריים, וכן בשעות הערב כמובן.

הכמיהה אחר עריכת אירועים בטבע, אירועים משפחתיים או אירועים עסקיים, היא די ברורה מאליה. במקום לערוך אירוע במקום סגור, צפוף באופן יחסי, חסר נוף, ועם עיצוב פשטני למדי, הרי שניתן ליהנות מאירוע במקום פתוח עם זרימת אוויר נעימה, נופים שונים (תלוי כמובן במיקום בו עורכים את האירוע), מרחבים וכן עיצוב טבעי ואמיתי. אך זה מעבר לכך, אירועים בטבע הם הרבה יותר קלילים וזורמים, זו הסיבה שאנשים רבים בוחרים לערוך אותם בשעות הצהריים, על חשבון ארוחה עם משפחה או חברים. כשעורכים אירוע בטבע, ולא משנה אם זה אירוע משפחתי או אחר, אפשר לבוא עם בגדים יותר קלילים, תחושה יותר קלילה, לא צריך להיות בלחץ, בוודאי אם מדובר באירוע שנערך ביום שישי בצהריים, אז יש לנו את כל סופ"ש להתאושש מהאירוע.

כשרוצים לערוך אירועים בטבע, ושוב אין זה משנה אם זה אירועים משפחתיים, אירועי חברה בקיץ או בחורף או כל אירוע אחר, רצוי לבדוק תחילה מספר מקומות לפני שבוחרים היכן לערוך את האירוע.

בחלק הבא של המאמר נציג שורה של נקודות שיש לבחור בטרם מחליטים היכן לערוך אירוע שכזה.

 אירועי חברה בטבע, אירועי קיץ בגן אירועים - חוות דרך ארץ

הנקודות שצריך לבדוק לפני שבוחרים מקום לאירועים בטבע

ראשית, יש לבדוק שהמקום הוא אכן מותאם לאירוע. אם מדובר בגן אירועים ברישיון, אז מן הסתם הוא מותאם, יש רק לוודא שהוא מתאים לכמות האורחים שאנחנו מזמינים. אם מדובר במקום שללא רישוי מתאים (כזה שצריך לקבל אישור בשביל לערוך בו אירוע), יש לבחון האם הוא מותאם ומה צריך לעשות בשביל להתאים אותו.

שנית, יש לקבוע מועד לאירוע שיתאים לתנאי השטח, לשם כך צריך לבדוק היכן עומד המקום, מה תנאי מזג האוויר השוררים בו בעונה בה אנחנו מתכוונים לערוך את האירוע, ואילו אמצעים יש בו במידה וצריך להתכונן לשינויים במזג האוויר. זה נכון גם לאירועים שנערכים בקיץ וגם לכאלה שנערכים בחורף.

שלוש, נגישות וזמינות למקום עבור קהל האורחים. הן דרכי גישה, אמצעי תחבורה וכן התאמה עבור אנשים שמתקשים בהליכה או נעזרים בכסא גלגלים.

ארבע, יש לבחון האם ניתן להציב במקום את כל מה שאירוע דורש, מטבח, תאורה, הגברה, עמדת מוזיקה ועוד. כמובן שכל אחד מהדברים הנ"ל זקוק למערכת חשמל ועל כן יש לוודא שבמקום ניתן להציב מערכת כזו או גנרטור.

חמש, במקום צריך להיות שירותים מסודרים, מערכת מים, וכן מיקום למערכת אבטחה שתשמור בזמן האירוע.