איך לבחור שמלה לחתונה בטבע

אחת ההחלטות החשובות שמקבלת הכלה לעתיד בעת הכנות לחתונה, היא איזו שמלה לרכוש. יש נשים שמתלבטות בשאלה זו זמן רב, שבועות וחודשים ויש נשים שהתשובה לשאלה היא יחסית פשוטה, הן יודעות מה הן רוצות ללבוש, ומבקשות לרכוש עיצוב דומה לכך.

לא פעם הבחירה של שמלה לחתונה נגזרת מאופי האירוע, כלומר מהאופן בו מחליטים לערוך את האירוע, מהמקום והזמן. דוגמא קלאסית לכך היא, כשרוצים לערוך חתונה בטבע אז בחירת השמלה תהיה בהתאם.

כיצד בוחרים שמלה לחתונת טבע

מדוע מיקום ואופי החתונה משפיעים על בחירת סגנון השמלה לפני שנסביר כיצד בוחרים שמלה לחתונה בטבע, נסביר בקצרה מדוע אופי, מיקום ומועד החתונה משפיעים על בחירת שמלה לחתונה. ההסבר לכך הוא מאוד פשוט, כשכלה רוצה להזמין שמלה לחתונה, עליה לקחת בחשבון לא רק שיקולים של מסורת או עיצוב, אלא גם שיקולים של נוחות והתאמה, מן הסתם שמלה בעלת סגנון קייצי לא תתאים לאירוע חורפי, נכון הדבר גם כשמחליטים לערוך אירוע חתונה קליל, נגיד אירוע של צהרי יום שישי, אז חלק מהעניין הוא גם להתלבש בהתאם ולא בצורה מעונבת או מכופתרת, כפי שנהוג באירועים פחות קלילים.

כך גם הדבר בעת בחירת שמלה לחתונה בטבע, על מנת ליהנות מהחוויה במלואה, רצוי שהשמלה תהיה מותאמת למקום בו עורכים את האירוע. הן מבחינת נוחות, עיצוב ויש גם לומר, מבחינת האלמנטים מסביב, כלומר יש לבחון היכן החתונה נערכת ומה תנאי השטח בשביל לוודא שלא מזמינים שמלה שתגרום לאי נוחות.

כיצד בוחרים שמלה לחתונת טבע

ישנם מספר אלמנטים שיכולים להשפיע על הבחירה:

ראשית, כפי שציינו המקום בו נערך האירוע. יש הבדל בין חתונה ביער לבין חתונה שנערכת בחוף ים או בגן אירועים שנמצא במקום אחר יש להתייחס למיקום ולאופי שלו, כגורם חשוב בהחלטה איזו שמלה לבחור.

שנית, יש להתייחס לתנאי מזג האוויר, באיזו עונה נערכת החתונה, מה יהיו תנאי מזג האוויר, צריך גם להתייחס לשעת האירוע במובן זה, הרי יש שעות קרות או חמות יותר.

שלוש, נוחות. בסופו של דבר השמלה צריך לענות על שני שיקולים עיקריים, נוחות ואיכות. בכל הקשור לנוחות הרי צריך לזכור, שהכלה תשתמש בשמלה בחלקים שונים של החתונה, מטקס קבלת הפנים, דרך טקס החופה, הריקודים ועוד. לכן עליה לקחת בחשבון שהיא צריכה להתנייד איתה, ללבוש אותה במשך כמה שעות, לרקוד איתה, אם נוסיף על כל זה את השיקולים שמדובר באירוע בטבע, אז די ברורה ההשפעה של המקום על בחירת השמלה בכל הקשור לנוחות.

ארבע, עיצוב ואיכות. בסופו של דבר חתונה בטבע יש לה מאפיינים ייחודים, כמו שציינו קודם, הרבה יותר קלילים מאשר חתונה רגילה. לכן חשוב שהשמלה תהיה מעוצבת בהתאם, כך שתתאים לאירוע ולא תיצור תחושה של משהו זר ולא קשור.