כיצד לתכנן אירועים עסקיים לועדי עובדים בצורה נכונה ויעילה

מחקרים בתחום העבודה מראים, שיש דרכים שונות ומגוונות לגרום לעובדים להיות מרוצים במקום העבודה שלהם. זה נכון לגבי השכר, תנאי העבודה, הפידבקים שהם מקבלים ועוד. בדרך כלל עובדים שיש להם ועד פעיל, מרגישים הרבה יותר מרוצים מאשר עובדים שאין להם ועד בכלל או וועד שלא עושה למענם דבר.

ועד עובדים, כידוע, מגן על זכויות העובדים ושומר על האינטרס שלהם מול זה של המעסיקים. אך לא רק זה, ועד עובדים גם עורך אירועים עסקיים מסוגים שונים, אירועי חברה בהם משתתפים כל העובדים, הם נהנים באירוע מבילוי ייחודי ללא תשלום או לפחות, כחלק מהתשלום הכללי שהם משלמים עבור הוועד.

אירועים עסקיים לועדי עובדים ואירועי חברה - חוות דרך ארץ

כעת עולה השאלה, כיצד לתכנן אירועים עסקיים לוועדי עובדים בצורה נכונה, כך שהעובדים ייהנו ויזכרו את האירוע לטובה, מנגד שהאירוע לא יחרוג מעלויות התקציב שנקבעו לו ויהיה ניתן לערוך עוד הרבה אירועים כאלה בעתיד.

לפני שניכנס לעובי הקורה, חשוב לומר, ההחלטה איזה סוג של אירוע עסקי לעובדי החברה צריך לערוך ומתי, היא שאלה של פונקציה גם תקציבית וגם של פונקציות אחרות, למשל, כמה זמן ניתן לתכנן אירוע כזה, מה המטרות שלו ועוד. לכן חשוב להסתכל על תכנון האירוע, לא רק באופן נקודתי, אלא באופן מערכתי רחב.

נקודות שצריך לבחון כשמתכננים אירועים עסקיים לוועדי עובדים

סוג הקהל – סוג האירוע יצטרך להיות מותאם לסוג הקהל, אין טעם לערוך אירוע שהקהל לא יתחבר אליו ולא ייהנה ממנו. ברור מאליו שבכל ועד עובדים יש קהל מגוון, לכן רצוי לשתף את העובדים בשאלה, איזה סגנון אירוע וכיצד אתם רוצים שהוא ייערך.

קייטרינג – כיום נהוג להזמין שירותי קייטרינג בוטיק לאירועים עסקיים ולא קייטרינג רגיל. לכאורה מדובר בהוצאה כספית גבוהה יותר, אך זה לא בהכרח נכון. ישנם לא מעט שירותי קייטרינג בוטיק שהם איכותיים ובמחיר טוב. קייטרינג בוטיק גם משדר יוקרה וגם מאפשר לעובדים ליהנות ממנות איכותיות ומיוחדות.

מיקום – כשעורכים אירוע עסקי לחברה, צריך לקחת בחשבון את אלמנט המיקום בו מתגוררים מרבית העובדים. במילים אחרות, רצוי לא לערוך אירוע במקום אליו יצטרכו מרבית העובדים לנסוע שעות רבות, זה גם יפגום בהנאה שלהם מהאירוע וגם יגרום להם להוצאות כספיות גדולות (דלק, בייביסיטר וכדומה). המיקום צריך להיות נוח וקרוב.

זמן – אירועי חברה לא אמורים להימשך יותר מ3-4 שעות, צריך לקחת בחשבון את זמן הנסיעה, וכן את העובדה שלמחרת יש עבודה. מה עוד שככל שהאירוע נמשך יותר זמן, צריך למלא אותו בתוכן ולא תמיד זה אפשרי.

אטרקציות – ניתן לשלב באירועי חברה, אטרקציות כמו הופעות של אמנים, קריוקי, משחקי חברה ועוד. כל דבר שתחליטו לעשות, צריך להיות מותאם לקהל וכן חשוב שיהיה מגוון אחרת הקהל עלול להשתעמם ולאבד עניין.