מקומות לחתונה בטבע - בפרדס או ביער

אחד מסוגי החתונות האהובים ביותר על זוגות, בעיקר צעירים אך גם מבוגרים, זו חתונת טבע.

מדובר על חתונה שנערכת באיזור טבעי לחלוטין, אזור שלא נבנה במיוחד לצורך האירוע ואיננו נמצא, בדרך כלל, בתוך אזור עירוני, מיושב.

כך למשל אנחנו יכולים למצוא מקומות לחתונה בטבע, כגון: פרדסים, יערות, ואזורים נוספים. במקרים מסוימים מדובר על גני אירועים שנקבעו במקומות אלו, למעשה המקום תוחם על ידי הגן, ונבנו בו מספר מבנים בשביל שיהיה ניתן לארח ולשרת את הזוג והאורחים שלו, וכן הוכשר בו מקום שבו ניתן לארח את הטקס. אופציה אחרת היא של מקומות לאירועים בטבע, שניתן לשכור אותם באופן עצמאי ולארח בהם אירועים כגון חתונה.

מקום לחתונות ואירועים בטבע - חוות דרך ארץאחת השאלות שזוגות רבים שואלים את עצמם היא, היכן מומלץ לערוך חתונה בטבע ובפרט אם הם רוצים לערוך חתונת חורף בטבע. האם יהיה נכון לארח אותה ביער או בפרדס, למשל. מדובר בשני מקומות שונים, הן מבחינת הנוף המוצג מהם, הן מבחינת הקרקע שלהם ועוד. כל אחד מהמקומות יכול להיות אידיאלי כמובן, ובהנחה שמדובר במקומות בעלי שטח דומה, הרי שלא אמורה להיות בעיה לבחור מבין שניהם, איזה מקום עדיף ונוח יותר.

אנחנו ננסה לבחון איזה מבין שני המקומות עדיפים לצורך אירוח חתונת בטבע ובפרט חתונת חורף בטבע, שהיא כמובן אופרה אחרת לגמרי.

חתונה ביער או חתונה בפרדס – מה עדיף

כשרוצים לארגן חתונה ביער, יש לקחת בחשבון שמדובר בדרך כלל על מקום בו הקרקע איננה ישרה לגמרי, לרוב היא מלאה בזרדים, ענפים ועשבים שוטים, אך מצד שני העצים מאוד גבוהים מה שמייצר גם אווירה מיוחדת, וגם ייתכן שיהיה יותר קל להשתמש בהם הן לתפאורה והן לדברים אחרים.

לעומת זאת חתונה בפרדס היא דבר מיוחד במינו. מלבד העובדה שהאדמה ישרה, העצים נמוכים ונקיים יותר, הרי שריח הפרדס עם פירות ההדר ופירות אחרים מסביב, יוצרים אווירה קסומה, כמו באגדות. הילדים יכולים לשחק, מבוגרים יכולים לקטוף פירות, ובכלל התחושה של חתנוה בפרדס היא יותר של חיבור לטבע, יותר תחושה של בראשית. זאת לעומת חתונה ביער, שיש מי שיראה בכך משהו אפל יותר.

יש לציין שמאחר ותנאי השטח הרבה יותר נוחים בפרדס, אז קל יותר לארגן שם חתונה, בפרט כשמדובר במקום שהוא לא מוסדר כגן אירועים ויש לבצע את כל הארגונים מסביב לבד.

לפני סיום חשוב להבהיר, ניתן למצוא מגוון מקומות לחתונה בטבע, שאינם פרדסים או יערות, אך מה שצריך לעשות זה לבדוק האם הם מתאימים לאירועי טבע ובפרט חתונות, האם הם גדולים מספיק בשביל להכיל את כמות האורחים, ואם בכלל ניתן לארח בהם אירועים או שמא מדובר במקומות לא מורשים ואז יש צורך לחפש מקומות אחרים.