חתונות בטבע - כל השאלות החשובות

האם חתונה בטבע היא זולה יותר?מה חשוב לדעת על חתונה בטבע?

חתונה בטבע אינה בהכרח זולה יותר, ההיפך הוא הנכון. לעיתים קרובות חתונה בטבע מצריכה השקעה כספית גדולה יותר מחתונה בגן או באולם. אמנם חלק מההוצאות הגדולות נחסכות (עלויות גן, אולם אירועים), אולם קיימות הוצאות אחרות המסתכמות בהקעה כספית לא מבוטלת. הדבר נובע מכך שבטבע יש להקים את הכל מאפס. השכרת הציוד, הקמת התאורה, השכרת הגנרטורים, הסדרת רחבת החניה, כח אדם לתפעול ועוד כאלו ואחרים מהווים הוצאה משמעותית. ברוב המקרים יקר יותר להתחתן בטבע.

מה לגבי הכיסוי הביטוחי?

חתונה בטבע הינה אירוע שיש בו יותר סכנות מאשר בחתונות רגילות המתקיימות בשטח מגודר ובדרך כלל מיושב. לפיכך יש צורך לדאוג לכמה וכמה אישורים כגון מד"א, מכבי אש, קק"ל, ועוד. דבר חשוב ומומלץ מאוד הוא התייעצות מסודרת עם סוכן ביטוח מורשה ומקצועי ורכישת פוליסת ביטוח מקיפה לאורחים, לתכולה ולציוד. די באורח אחד שנקע את הרגל כדי להסתבך. נזקי גוף אינם דבר שכדאי להסתבך בו, חיסכו לעצמכם את חוסר הנעימות.

גם לאחר רכישת הפוליסה קראו היטב את האותיות הקטנות ובידקו שאתם יודעים בדיוק מה ביטחתם ומה לא. פוליסות מסויימות מכסות רק כיסויים חלקיים. מומלץ לא לחסוך בעלויות הביטוח ובכך להבטיח ראש שקט.

אילו איזורים עדיפים לחתונה בטבע?

בארצנו הקטנטונת מגוון איזורים השונים זה מזה ביתרונותיהם ובחסרונותיהם. בצפון ניתן לקיים חתונות באיזורים ירוקים ובסמוך למקורות מים וכן במזג אויר נח. עם זאת באיזורים אלו יתכנו יתושים רבים וכן נחשים, חזירי בר וכו'. בנגב למשל, יתושים אינם בעיה, אך החום במשך היום והקור במשך הלילה מצריכים היערכות מוקדמת מצד האורחים. מצד שני- ניתן לערוך בנגב חתונות מופלאות בנוף מדברי. עוד בדרום נפוצים מקרים של פריצה לכלי רכב וגניבות ויש להיערך לכך. הערבה הינה מחוז חפצם של חולמים רבים, מזג האויר בלילה נעים והאיזור מקסים, לעומת זאת יש לקחת בחשבון כי הנסיעה הארוכה עשויה לצמצם את מספר האורחים. עוד יש לקחת בחשבון כי באיזורים ההרריים (כדוגמת הגולן והנגב) קר מאוד בלילה.

כיצד ניתן להימנע מכאבי הראש ובכל זאת להתחתן בטבע?

מכיוון שהביקוש לחתונה בטבע הולך וגובר, קמו חברות רבות המתמחות בהפקת חתונות בטבע. עלות השירות של חברות אלו אינה נמוכה, אך מצד שני מדובר באנשי מקצוע שמכירים היטב את התחום מה שיאפשר לכם לשלם על הדברים הנכונים ולהימנע מעלויות מיותרות.

אפשרות נוספת היא חתונה "חצי שטח". מדובר בשטחים שהוכשרו לאירועים וחתונות, אך יחד עם זאת לא נהפכו לגני אירועים של ממש. במקומות אלו הוקמו בדרך כלל תשתיות בסיסיות של חשמל ומים, השטח נוקה והדרך נסללה. עם זאת- במקומות אלו דאגו לשמר את הטבע כפי שהוא מבלי לסגנן ו"לחנך" אותו, כך שתחושת ה"טבע" נשמרת.   

 

שאלות אלו תקפות לא רק לקיום חתונות אלא גם לקיום ימי גיבוש או אירועים עסקיים למיניהם