חתונה הפוכה או חתונה כפרית מיוחדת

אחת הבעיות המוכרות איתה מתמודדים בני זוג אשר עורכים חתונה היא זמן הטקס, כלומר הזמן בו הם עורכים את החופה. לא מעט זוגות אשר עומדים בפני עריכת חתונה או כאלה שכבר התחתנו, יש שאלות, תהיות וטענות על האופן בו התקיים הטקס ומועדו.

כך למשל, מאחר והטקס נערך בדרך כלל בתחילת האירוע, אז לא פעם יש אורחים שמחמיצים אותו כי הם מגיעים באיחור, יש אורחים שממהרים לעזוב מיד אחרי הטקס או יותר נכון מיד אחרי שהם מסיימים לאכול ואז הם לא נשארים לרקוד עם בני הזוג, וכן לא פעם, מאחר והטקס נערך בשלב כל כך מוקדם של האירוע, אז לא הכל מאורגן ומסודר כמו שצריך, זה גורם אי נוחות מסוימת בקרב בני הזוג או לפחות בקרב ההורים שלהם ששמים לב לאי הסדר שנוצר.

על מנת לפתור את הבעיות השונות שציינו וגם בשביל ליצור חתונה מיוחדת ושונה, ניתן לערוך חתונה הפוכה. הרעיון הוא פשוט מאוד, במקום לערוך חתונה בסדר המוכר של קבלת פנים, טקס, אוכל, ריקודים, הרי שמשנים את הסדר, קבלת פנים, אוכל, טקס, ואז ריקודים. במילים אחרות, בארגון חתונה הפוכה מעבירים את זמן הטקס לחלק הלפני אחרון של החתונה, בעוד שאת זמן האוכל מקדימים לשלב מוקדם יותר.

 

חתונה הפוכה, חתונה כפרית
חתונה הפוכה, חתונה כפרית - חוות דרך ארץ אירועים בטבע
(Idan Aslan - Photographer)

 

היתרונות של חתונה הפוכה

מעבר לכך, שחתונה הפוכה היא חתונה מיוחדת, מאחר והיא שונה במהותה מחתונה בסדר רגיל, הרי שיש מספר יתרונות לארגון חתונה שכזו:

ראשית, אורחים שמגיעים ממרחק, לא יצטרכו לחשוש שהם יפסידו את הטקס. לגבי האוכל, תמיד אפשר לשמור על המנות שלהם.

שנית, אורחים מבוגרים או אורחים עם ילדים, יוכלו ליהנות מהאוכל ואחר כך מהטקס ולא יצטרכו לחכות זמן רב עד שיגיע שלב הארוחה. אם הם ירצו, יוכלו לפרוש אחרי הטקס.

שלוש, השמחה אחרי הטקס תהיה הרבה יותר גדולה, המעבר מהטקס לריקודים הוא הרבה יותר טבעי מאשר המעבר הרגיל מהטקס לאוכל.

ארבע, כאשר עורכים חתונה כפרית (או חתונה בסגנון כפרי), הרבה פעמים יש הפרדה מסוימת באזורים, בין האזור בו מתקיימת החופה לאזור האוכל ואזור הריקודים. ההפרדה והמעבר פחות מורגשים אם מיד אחרי הטקס הולכים לרקוד.

חמש, כמו שאמרנו, חתונה הפוכה היא חתונה מיוחדת, לא צפויה, האורחים יוכלו ליהנות מהייחוד הזה, ויוכלו גם לתכנן בהתאם את הצעדים שלהם (כמובן שיש ליידע אותם מראש).

חשוב להבהיר שהרבה פעמים נקבע על חתונה הפוכה, בגלל תנאי מזג האוויר, כך למשל, חתונה כפרית שנערכת אחר הצהריים, יש יתרון לערוך אותה כך, מאחר וייתכן שמבחינת מזג האוויר יהיה הרבה יותר נעים לערוך את הטקס אחרי שאוכלים ולא לפני.

לסיום, לפעמים לא צריך לעשות הרבה בשביל שהחתונה תהיה מיוחדת, כל מה שצריך זה להפוך את הסדר שלה, והיא הופכת למיוחדת.