מתי להתחיל ולתכנן חתונה בטבע

יותר ויותר זוגות בוחרים במהלך השנים האחרונות לערוך חתונה בטבע. הבחירה שלהם נובעת מהעובדה הפשוטה, שיש בכך כמין חזרה אל הבסיס, אל הדבר הטבעי והאמיתי. במקום לערוך חתונה באולם סגור או בגן אירועים בלב אזור עירוני או אזור תעשייה, הם בוחרים לערוך חתונה במקום הכי אמיתי שיכול להיות, הטבע.

חתונה בטבע מאפשרת לזוגות הצעירים ליהנות ממגוון אפשרויות שאינן קיימות בהכרח במקומות אחרים, כך למשל, הם יכולים ליהנות מאפשרות של חתונה תחת כיפת השמיים, זה יכול להיות במהלך היום כשהשמש מאירה עליהם וזה יכול להיות בשעות הערב, כשהכוכבים פזורים כחופה מרשימה. כמו כן הם יכולים ליהנות מנופים מרהיבים של הטבע, ריחות של צמחים ועצים, וכן הם יכולים להיות ממקום בו משולבים אלמנטים טבעיים שונים אשר מעצבים את המקום בצורה מרשימה וייחודית.

כעת השאלות שעומדות בפני כל זוג שרוצה לערוך חתונה בטבע הן, מתי עליהם להתחיל לתכנן את החתונה וכיצד. בחלק הבא של המאמר נתייחס לשאלות אלו וננסה לענות עליהן על מנת שכל זוג צעיר שירצה לערוך חתונה בטבע, יוכל לארגן לעצמו אירוע כזה בקלות רבה.

 

חתונת טבע בחוות דרך ארץ

 

מתי מתחילים לתכנן חתונה בטבע וכיצד

מול כל היתרונות הגדולים של חתונה בטבע אל מול חתונה באולם או בגן אירועים, עומד חסרון אחד גדול. חתונה בטבע לא ניתן לערוך בכל מזג אוויר, מן הסתם. אי אפשר לערוך חתונה בחודשי נובמבר-מרץ, שזו תקופה בה בדרך כלל צפויים גשמים. לכן האירוע צריך להתקיים באביב, קיץ או סתיו. אך גם בתקופות אלו יש בעיה מסוימת, שכן לא ניתן לערוך חתונה בטבע בקיץ בכל מועד, אומנם אפשר לערוך חתונה בשעות הערב, אך בשעות הצהריים כמעט בלתי אפשרי לערוך חתונה ביולי-אוגוסט. לכן לפני שמתחילים לתכנן חתונה בטבע, צריך לקחת את זה בחשבון.

רצוי להתחיל לתכנן חתונה לפחות 3-4 חודשים לפני שמחליטים לערוך אותה. הסיבה היא, כך אפשר למצוא בקלות תקליטן, קייטרינג, מעצבים אירועים, להזמין עוגת חתונה מעוצבת ולתאם עם ספקים אחרים, כמובן שאפשר למצוא מקום ייחודי בו ניתן לערוך את החתונה. רצוי מאוד בשלב החיפושים, לבחון כיצד כל ספק יכול לעזור ולשרת אותנו באופן כזה שהוא יהפוך את החתונה שלנו למיוחדת כפי שאנחנו מצפים.

אם אנחנו מחליטים לערוך חתונה בקיץ נניח, אז עלינו לקבוע מועד מסוים, תאריך ושעה, ועל פי אותו מועד להתיישר ולהתכוונן, כך שכל מי שעובד איתנו על החתונה ידע לכוון את עצמו למועד זה. בין היתר הם יצטרכו להציג בפנינו תוכניות מתאימות עבור שירות לחתונה בשעה זו.

נקודה אחרונה, רצוי מאוד לבדוק מספר רב של ספקים ואנשי מקצוע ומתוכם לבחור את האנשים שיכולים להתאים לנו. כך נדע למצוא את הספקים במחירים הטובים ביתר וכמובן שכך נמצא את בעלי המקצוע הטובים ביותר עבורנו.